Firmamız Hakkında

Firmamız Hakkında

Firmamız 20 yıllık geçmişi ile, inşaat sektöründe kaliteyi ilke edinmiş, profesyonel ekipleriyle birçok projeyi üstlenmiş ve geçen bu zaman zarfında hızla büyümüştür.

Kurulduğu tarihten bu yana, her geçen yılı kendine tecrübe yılı olarak kabul etmiş, her yeni gelen yılla kendini yenilemeyi başarmış, bu anlayış doğrultusunda projeleri gerçek hayata geçirmeye devam etmektedir.

Daha önce üstlendiğimiz ve halen devam eden projelerimiz referanslarımızdır. Gelişen teknolojinin yakın takipçisi olan firmamız, inşaat sektöründe teknolojiyi takip edip uygulayan firmalar arasında yerini korumayı bilmiştir.

KUYU TEMEL FİRMASI müşterilerine karşı güvenilir bir kuruluş olmayı ve hiçbir zaman kaliteden ödün vermemeyi temel ilke edinmiştir. 

Kuyu Temel Nedir

Kuyu temel, eğimli arazi, forze kazık, mini kazık makinalarının kazı yapamadığı, kot farkı olan arazilerde uygulanan bir yöntemdir. Bir kuyu temel projesi nasıl uygulanır?  Kuyu temel projesi uygulanırken ilk önce kuyu kazılacak bölgeler yapılacak projeye uygun şekilde işaretlenerek birer atlamalı kuyular kazılmaya başlanır. Kuyular tamamen el işçiliği ile yapılır. Herhangi bir büyük makine ile işlem gerçekleşmez. Kazılar 2-3 kişilik ekipler halinde gerçekleştirilir. Kazı yapıldığı sırada kazı duvarları kerestelerle desteklenmelidir. Bunun sebebi herhangi bir göçüğe karşı önlemdir. Kazıda çıkan hafriyat ise vinçlerle çekilerek kuyuların etrafı temizlenir. Bu işlem istenilen derinliğe ulaşılıncaya kadar devam eder. Kuyu temel en fazla 20-30m derine kadar kazılabilir.

İstenilen derinliğe ulaşıp kazı işlemi bittikten sonra projeye uygun olarak tüm donatı yerleşimi ve bağlantılar yapılarak gerekli olan beton örtüyü sağlamak için pas-payı sağlayıcı parçalar da yerine yerleştirilmiş olmalıdır. Kuyu temel donatıları projeye uygun şekilde yerleştirilir ve beton, aşağıdan yukarı doğru doldurulmaya başlanır. Burada betonun ayrışmaması için beton yukarıdan tremi borusu ile dökülmelidir.